Egy kismanó naplója – az első hetek otthon

2020. augusztus. 21.

babanapló gyermekágy újszülött Shadow

2. hét

Egy álom ez a gyerek! Már a második éjszakát aludta végig, mióta hazajöttünk a kórházból és itthon vagyunk (kb. éjféltől reggel 7-ig). Akárcsak a tesóival, vele is a Suttogó módszerét alkalmaztam, kis változtatással a könyvhöz képest. A férjem magára vállalta Kornél esti fürdetését és etetését, hogy én többet tudjak aludni és legyen tejem, úgyhogy 11 után legkésőbb lefekszem, de van, hogy előbb is, őket pedig kettesben hagyom. Napközben így is elég nagy a felfordulás, mert a Baba mellett a fiúkra is nagyrészt nekem kell figyelnem – a két pasi (apukám és a férjem) ugyanis nekiállt konyhát szerelni. 

“Egy kismanó naplója – az első hetek otthon” bővebben

Egy kismanó naplója, 1. rész – A kezdetek

2020. augusztus 14. – Az első nap

Az én kis manócskám

Kornél egy csütörtöki napon, 0:19 perckor született.

Mint ahogy a másik két fiam születésekor, most is volt aranyóra, ami a gyakorlatban eddig minden esetben egy helyett két órát jelentett. Ilyenkor hagyják az újdonsült szülőket ismerkedni a gyerekükkel, és csak ezután jönnek vissza megnézni, hogy van a kismama.

“Egy kismanó naplója, 1. rész – A kezdetek” bővebben

Kornél születésének története

Augusztus 12. szerda reggel: 41+1. nap

szülés szüléstörténet Shadow
A fiatalember, teljes életnagyságban

Arra ébredek, hogy egy szúnyog zümmög a fülembe. Lassan kinyitom a szemem és nyugtázom, hogy felkelt a nap. Az ébresztőórára nézek: 6:15.

Fáradt vagyok, a tagjaimban érzem a fáradtságot.

“Kornél születésének története” bővebben

Breaking! Megszületett Kornél!

2020. 08. 13.

terhesség kismama szülés Shadow
Az első kép

Ma éjfél után, összesen hat és fél óra alatt az első fájástól számítva megszületett Kornél baba. 4190 gramm és iszonyú aranyos!

Mind jól vagyunk, a szülés is tök jól ment, talán ez volt az eddigi legjobb eddig, csak állati fáradt vagyok… A Baba viszont óráról órára jobban simul ki és egyre cukibb. Rögtön az első fél órában szopizott, és annyira ügyes, hogy azóta ezt hatszor ismételte… Ha tehetné, mindent a szájába venne… Mellékelek egy képet, ami közvetlen a születése után készült és egy másikat, ami most az előbb.

terhesség kismama szülés Shadow

Shadow

Szeretettel gratulálunk a családnak! (A szerkik)

Még mindig egyben? Jelentem, igen!

2020. 08. 12.

40. hét 

Éreztem, hogy nem úszom meg és meglesz a negyvenedik hét és a beígért bónusznapló… Az egyetlen baj, hogy nem igazán van miről írni. Dermedt fásultságban folynak össze a napok, semmi sem tagolja az időt, nincs különbség hétvége és hétköznap, tegnap és ma között. Én már szó szerint belemerevedtem a várakozásba…

“Még mindig egyben? Jelentem, igen!” bővebben

Valaki vegye már ki ezt a gyereket a hasamból!

2020. 08. 05. 

39. hét

Leeresztett redőnyök mögött, sötétben, izzadtságtól csöpögve telt el ez a hét. Irtózatos hőség volt. Egyes napokon kint negyven, bent a lakásban pedig majdnem harminc fok volt. Mindenemről folyt a víz.

“Valaki vegye már ki ezt a gyereket a hasamból!” bővebben